Novinky, zajímavosti, tipy

Sedm let radosti potěšení a dobrovolnické práce

Největší odměnou pro nás jsou bezelstné úsměvy a radost všech návštěvníků Faunaparku

Více jak sedm let se náš spolek spolu s desítkami nadšenců a dobrovolníků snaží postupně zvelebovat Faunapark. Děláme to po svých zaměstnáních, bez nároku na odměnu, protože nás to baví.

Uspořádali jsme za tu dobu desítky akcí, které navštívilo tisíce občanů Frýdku-Místku a širokého okolí. Naše naučné programy o přírodě a ekologii navštěvují pravidelně žáci mateřských a základních škol.

V letošním roce realizujeme tyto tři hlavní projekty:

1 .Zachraňme stodolu Faunaparku
2. Budujeme výběhy pro zvířata
3. Zelená učebna

Připravili jsme bohatý program zejména pro nejmenší a těšíme se na Vaše návštěvy.

Faunapark by nemohl fungovat bez podpory desítek sponzorů. Zejména děkujeme Statutárnímu městu Frýdek-Místek a Slezan Holding a.s.

Jsme Vám nesmírně vděční za jakoukoli podporu a pomoc.

Děti ve Faunaparku se učí poznávat přírodu

Faunapark se konečně dočkal svých nejmilejších návštěvníků

Dětské naučné programy přímo v přírodě jsou plné praktických ukázek a děti učivo snadno zapamatuji.

Věříme že překonáme loňský rekord kdy naučné programy navštívilo přes 1000 dětí.

Kalendář se rychle plní. Školy a školky si mohou vybírat z různých témat. Nejoblíbenější jsou ale stejně naši faunaparkoví mazlíčci.

Králičci se vrátili do Faunaparku

Ze svého zimoviště se 6.5.2021 vrátili králičci do své Fajné vily, která je nyní umístěna v dočasném výběhu na louce vedle pergoly.

Králičí tlupa se nám od loňska rozrostla. Jedna z pěti samiček byla totiž sameček. Kolik je celkem králíčků? Spočítejte si je až budete ve Faunaparku. 
Sledujte v akcích, kdy bude park otevřený.

.

Babočka paví oko ve Faunaparku

V pátek 30. dubna 2021 se v červeném domečku Faunaparku probudilo ze zimního spánku několik krásných motýlů Babočka paví oko. Paví oko, že by něco naznačoval?

Zimu přečkává na chráněných místech (dutiny stromů atd.), a díky existenci člověka vyhledává i nevytápěné prostory lidských příbytků jako jsou půdy či sklepy.

Na našem území se jedná o relativně hojný druh vlivem rozšířenosti kopřivy, která slouží za hlavní potravu housenek.

Zachraňme stodolu

Pomozte nám zachránit více jak 112 let starou stodolu

Do stodoly zatéká a za deště je bohužel nepoužitelná. Hrozí její zničení. Spolu s desítkami dobrovolníků jsme stodolu určenou k demolici vlastnoručně přebudovali na multifunkční sál. Již několik let ji využívá nejen široká veřejnost a komunita kolem Faunaparku, ale i kluby, spolky a kroužky z Frýdku-Místu a okolí.

Více informací

Strakapoud v parku

Je známo 33 druhů strakapoudů, v Česku jich žije 5

Zamilovanou břízu nám začal léčit pán doktor Strakapoud. Zjara je nápadný svým charakteristickým „bubnováním" do kůry stromů nebo na plechové části staveb.

Naši králíčci

Náš zvěřinec se rozrůstá :)

Postupně jsme pomohli 5 nechtěným králičím holkám, které si na sebe krásně zvykly a tvořili príma smečku, až do té doby, než se nám narodily v lednu 2021 malé chlupaté kuličky.