Dětské naučné programy ve Faunaparku

Všechny knihy zežloutnou,
ale kniha přírody
má každý rok
nové, nádherné vydání.
Autor: Hans Christian Andersen

Naučné programy ve Faunaparku jsou plné aktivit, tvoření, pozorování a zkoumání přírody od jara do zimy. Jsou vytvořeny tak, aby ladily s každým obdobím roku. Tyto programy jsou specifickou formou učení, propojující svět přírody, ekologie, netradičních sportovních aktivit, ale také kreativity a rukodělných prací. Vymýšlíme stále nové činnosti, proto zkoumejte, zkoušejte, pozorujte, naslouchejte, tvořte, a hlavně buďte zvědaví, stojí to za to. Informace jsou pochopitelné, jak pro menší děti mateřských škol, tak pro první stupeň základních škol. Dbáme na kvalitu programů, seriozní jednání, spokojenost a úsměvy dětí. Zábavné tvoření a hravé vzdělávání také poskytneme dětským táborům, dětským kroužkům a skupinám od 10 dětí. Rádi Vám po dohodě propůjčíme venkovní prostor pro sportovní, taneční či jiná soustředění.

Máte pro nás další téma nebo tipy k výuce?

Zajímá Vaše ratolesti či malé svěřence jiné téma o přírodě, než máme v nabídce? Dejte nám vědět a podílejte se s námi na dalších dětských programech. Pokud budete chtít program zpestřit opékáním párků, je nutné tuto skutečnost nahlásit při objednávce. Součástí poplatku za využití ohniště je nasekané dřevo, zapůjčení stolů, lavic a opékacích jehlic. Papírové tácky Vám poskytneme za milý úsměv. Stačí tedy pod dozorem vyučujícího zapálit oheň a vychutnat si vůni ohně a chuť skvěle propečených buřtíků.

Jak program probíhá ?

Po předem dohodnuté telefonické či e-mail objednávce, kde si stanovíme datum návštěvy, její čas, počet a věk dětí a program návštěvy. Pedagogy seznámíme s bezpečností pobytu v areálu Faunaparku. Zodpovíme Vám veškeré dotazy, popřípadě doplníme program o Vámi vyžádané prvky. Děti mají v době pobytu Faunapark jen sami pro sebe. Program probíhá za asistence pedagogů a našeho vedoucího programu. Náplň programu je možno různě kombinovat nebo přizpůsobit Vašim požadavkům. Areál je bezpečný, uzavřený a oplocený, je vybaven pískovištěm, mini vláčkem, ohništěm. K dispozici jsou 3 mobilní toalety.

Programy

Cestou stopařů - vydejte se s námi na objevitelskou expedici plnou stopovacích úkolů a překvapení. Hledejte, pátrejte, dívejte se kolem sebe, a hlavně si stopování pořádně užijte. Malí kreativci mohou vytvořit les se zvířátky, stopami a pelíšky na papíře nebo z rychleschnoucí hlíny. Stopujeme celý rok, ale doporučujeme využít zmrzlý leden.

Ptačí noviny - Faunapark je úžasné místo rostlin, zvířat, ale také ptačích druhů. Naučíme se opeřené hosty lépe poznat a mrkneme do jejich života. Pro zručné malé kutily máme připraveny skládačky hnízdních budek, které si mohou děti s trochou naši pomoci sestavit a následně umístit tak, aby mohli ptáčky pozorovat i v okolí školy, školky či svých domovů. Ptáčci Vám jistě poděkují, když jim vše připravíme v únoru, než přiletí.

Hmyzouni – svět drobných živočichů je fascinující, přidřepněme tedy a pozorujme svět brouků, motýlů, můr a jiné havěti. Pokusíme se více porozumět těmto né zrovna oblíbeným živočichům a pochopit jejich nezastupitelný význam v přírodě. Opět mají malí kutilové možnost ukázat svou zručnost a sestavit hmyzí domeček z námi připravených materiálů. Aby se mohli hmyzí obyvatelé co nejdříve nastěhovat, připravili jsme Vám tento program na březen.

Co dělat když – většina mládať se rodí na jaře. Některá jarňátka můžete běžně najít a co pak? Víte jistě, kdy je dobré pomoci a kdy si volně žijící živočichové raději pomohou sami a my jim zásahem spíše uškodíme? Podívejme se na nejčastější střety s těmito živočichy, abychom jim skutečně dokázali pomoci. Duben je příznivý měsíc k tomu, abychom si věděli rady, co a jak.

Stromování – že jsou stromy nuda? Kdepak, jsou zásobárnou informací, dovedou mezi sebou komunikovat, vzájemně si pomáhat a sdělovat si zprávy. Nevěříte? My Vás přesvědčíme. Zakouzlíme si se šiškami a změříme věk faunaparkových stromů. Pokud máte ve třídě kreativce můžeme otisknout listy či větvičky na papír, nebo do rychleschnoucí hlíny. Krásné tvary listů oceníte zejména v květnu.

Nešlap, nelámej – zaměříme se na posilování vztahu k přírodě a respektování přírodních zákonů. Nebudeme však jen pozorovateli toho, co roste, kvete, zelená se, ale zapojíme i ostatní smysly, zejména pak čich. Kreativci mají volné ruce k tvorbě obrázků a koláží z přírodnin. Rozkvetlý a voňavý Faunapark Vám otevře náruč v červnu.

Recyklohraní – Na naučné stezce ukážeme malým návštěvníkům základní materiály a naučíme se rozeznávat nejběžnější druhy odpadů. Využijeme naučnou tabuli s magnetickými obrázky a hravou formou správně roztřídíme odpad. Co se děje z odhozenými odpadky v přírodě, jak dlouho trvá jejich rozklad a zda se vůbec rozloží si povíme v září.

Štědrá příroda – je úžasné, co všechno nám příroda nabízí a co se dá vytvořit z jejich plodů. Popustíme uzdu fantazii a vydáme se do světa lístečkových panáčků, kouzelných kaštanových či žaludových obrázků a zvířátek, nebo si otiskneme svět vlastní fantazie. Park nám štědře nabídne své plody nejlépe v říjnu.

Ptačí menu – není vůbec na škodu si zopakovat, co všechno patří do krmítek, čím krmit ptáky na řece či ve městě. Nemůžeme Vás ochudit ani o oblíbenou zobací hru pro děti – podle nosa poznáš kosa. Takže na listopad už pro Vás máme připraveno zobání.

Zima je príma – Víte, co dělají v zimě krtci nebo motýli? Jaké pobytové stopy zanechávají různá zvířata? Co dělá příroda v zimě? Rozvineme Vaše znalosti a dovednosti. Pokud nám to příroda dovolí využijeme i sněhovou nadílku nejlépe s teplým čajem v rukách v prosinci.

Celoročně pak nabízíme

O chloupek chytřejší – povídání o domácích zvířatech, kde bydlí, čím se živí a jak jsou pro člověka užitečné. Ukážeme Vám naše zvířecí mazlíčky, které můžete nakrmit nebo pohladit. Pokud Vám nevadí, že si odnesete pár chlupů na oděvu pak je tento program pro Vás to pravé.

Já chci být ošetřovatelem – chcete vědět, jak se staráme o naše chlupaté mazlíčky? Něco víc se o nich dozvědět, připravit jim chutnou svačinku nebo uklidit domeček? Chtěli byste domů zvířátko, a nevíte jak se o něj správně postarat? Poradíme Vám. Malé ošetřovatele vítáme celoročně.

Kontakt a objednávky

Gabriela Dužíková tel: 737 543 239, e-mail: duzikova.g@seznam.cz.

Cena je 50 Kč / dítě za 60 minutový program.

Dětské naučné programy ve Faunaparku

Dětské naučné programy ve Faunaparku

Dětské naučné programy ve Faunaparku

Dětské naučné programy ve Faunaparku

Dětské naučné programy ve Faunaparku