Připravujeme

Poznejme kouzlo sov

Neděle 25.září 2022 16:00

Faunapark Frýdek-Místek
Na Příkopě 1221, Frýdek, 738 01 Frýdek-Místek

Vstupné: 80 Kč za osobu, rodinné vstupné 240 Kč (rodiče a 1-3 děti), děti do 3 let zdarma Výtěžek z akce jde na další rozvoj Faunaparku. Děkujeme za Vaší podporu.

Sovy jsou kouzelné osobnosti opředené tajemstvím a tím, že nejsou běžně k vidění, tak jsou i vzácné pro lidi.

Faunapark navštíví Výreček bělolící (Ptilopsis leucotis). Jsou to exotické sovy původem z Afriky a u nás volně v přírodě nežijí a můžete je vidět pouze v některých zoologických zahradách anebo u chovatelů. Je to menší sova s mírnou přátelskou povahou měří 24cm, rozpětí křídel má 50cm a hmotnost cca 270g. Krmí se převážně laboratorními myškami, potkaními holátky, jednodenními kuřátky, a občas dostanou větší hmyz sarančata nebo šváby.

Budete mít možnost se seznámit se skoro dvouapůlletou holčičkou Rozárkou a s ročním klukem Arielem. Obě sovičky jsou hodné a přátelské, jsou zvyklé na lidi. Ručně krmené od čtrnáctidenních miminek, čímž si vlastně k člověku vytvořily bližší vztah, protože je nekrmili jejich rodiče, ale člověk. Jejich lidská maminka Tori je velká srdcařka pro chov soviček. 


Faunapark podporují desítky dobrovolníků a stovky dárců, zejména Slezan Holding a.s., Statutární město Frýdek-Místek a tyto společnosti.

Děkujeme Vám všem za podporu a pomoc.

Poznejme kouzlo sov