Připravujeme

Papoušci ve Faunaparku - přednáška o chovu

Neděle 24. července 2022 16:00

Faunapark Frýdek-Místek
Na Příkopě 1221, Frýdek, 738 01 Frýdek-Místek

Vstupné: Dobrovolné. Bude použito na krmivo papouškům a zvířátkům ve Faunaparku.

Přednáška o chovu papoušků, aneb takové malinké povídání o správné výživě, velikosti klecí a celkovém chovu papoušků.

O své zkušenosti se s Vámi podělí sestry Markéta a Michaela Karáskovy. Přivezou sebou ary ararauny, papoušky senegalské, papoušky patagonské, alexandry malé, arassariho bledozobého, korely a andulky.

Kdo chce můžete přinést dárek papouškům v podobě krmení. Můžou být ořechy (vlašské, lískové neloupané, pekanové, cedrové, kešu, pistácie..), ale vše čistě PŘÍRODNÍ, NESOLENÉ, NEPRAŽENÉ, NELOUPANÉ. Dále může být ovoce, zelenina (banány, jablka, borůvky, maliny, jahody, ostružiny, hrušky, hroznové víno, mango, liči, papáju, ananas, blumy, dračí ovoce (avokádo NE, je jedovaté!!!), okurku, saláty, mrkev s natí, papriky, červenou řepu, rajčata, ředkvičky...) nebo i sušené ovoce (datle, meruňky atd. nijak upravované, přírodní), případně senegalské proso klasy.

Papoušky uvidíte pouze v klecích. Bohužel nebude možná ukázka letu. Děkujeme za pochopení.

Akce proběhne na letní scéně Faunaparku. Pokud bude pršet akce se bude konat ve stodole Faunaparku. V případě bouřky bude nuceni akci z bezpečnostních důvodů zrušit.


Faunapark podporují desítky dobrovolníků a stovky dárců, zejména Slezan Holding a.s., Statutární město Frýdek-Místek a tyto společnosti.

Děkujeme Vám všem za podporu a pomoc.

Papoušci ve Faunaparku - přednáška o chovu