Zachraňme stodolu

Pomozte nám zachránit více jak 112 let starou stodolu ve Faunaparku

Do stodoly zatéká a za deště je bohužel nepoužitelná. Hrozí její zničení. Spolu s desítkami dobrovolníků jsme stodolu určenou k demolici vlastnoručně přebudovali na multifunkční sál. Již několik let ji využívá nejen široká veřejnost a komunita kolem Faunaparku, ale i kluby, spolky a kroužky z Frýdku-Místu a okolí.  Proběhly zde již stovky setkání a přednášek. Například o životním prostředí, přírodě, historii regionu, osobnostech z kraje, architektuře a lokálních zajímavostech. Díky podpoře projektu střechu společně s dobrovolníky i odborníky opravíme.

Projekt je náš nejdůležitější projekt letošního roku. Chceme jej realizovat nejpozději do konce prázdnin a čeká nás spoustu hodin dobrovolnické práce.

Děkujeme za pomoc Plzeňský Prazdroj, a.s.  a Nadaci rozvoje občanské společnosti

Projekt Zachraňme stodolu Faunaparku podpořen z Grantového programu Plzeňského Prazdroje částkou 379 448 Kč. 

Celková částka na základní odbornou opravu krovu a krytiny střechy je 493 414 Kč.

Chybí nám 114 000 Kč. 

Stodola dále potřebuje zednické opravy štítů a omítek, hromosvod, odvodnění, vyměnit nevzhlednou Ytonogovou vestavbu za vrata. Plánujeme i nové plátno, projektor a bezpečnostní kamerový systém, aby odhalil děti co sprejují po vratech od řeky.

Velmi hrubým odhadem při zapojení dobrovolných brigádníků se celková částka na opravy stodoly může vyšplhat až na 800 000 Kč

Podpořit nás můžete i Vy!

Stodola

Stodola